Znajdź wydarzenia w Twojej okolicy:

lub wybierz miasto z listy

Klub Niepokornych

Klub Niepokornych

Zapraszamy na ekscytujący spektakl pt. „KLUB NIEPOKORNYCH” z udziałem znakomitych aktorów młodego pokolenia. Na scenie zobaczymy: Igę Krefft, Kornelię Strzelecką, Adama Zdrójkowskiego/ Kacpra Sasina, Patryka Cebulskiego, Jana Wieteskę/Filipa Orlińskiego oraz Magdalenę Kumorek. Autorką scenariusza jest Joanna Kowalska, a reżyseruje Piotr Ratajczak. 


Ta historia zdarzyła się w liceum. Ale mogła wydarzyć się właściwie wszędzie, w korporacji, na wyjeździe integracyjnym, wśród znajomych, na imprezie czy w domu rodzinnym.

Pięcioro młodych ludzi zostaje na cały dzień odciętych od świata, od bodźców zewnętrznych, telefonów, mediów społecznościowych, od wszystkiego do czego są przyzwyczajeni. Dzielą ich zainteresowania, status społeczny i styl życia.

Tajemnicza, zamknięta w sobie dziwaczka Marta, królowa piękności, uzależniona od social mediów, przebojowa influencerka Klaudia, lizusowaty Eliasz, atrakcyjny sportowiec Łukasz i chuligan, zbuntowany raper Mati. Jest też surowa opiekunka, która nosi w sobie skrywaną tajemnicę, a jej odkrycie mocno namiesza.  

Na początku milczą, z nudów zaczynają ze sobą rozmawiać, stopniowo porzucają uprzedzenia i odsłaniają swoje historie, zaczynają mówić o własnych lękach i najskrytszych pragnieniach. Dostrzegają w końcu, że pomimo różnic, więcej ich łączy, niż dzieli. 

W końcu zbliżają się do siebie, nawiązują prawdziwe relacje.

 Ten spektakl to zabawna i mądra opowieść o tym, że młodość to ekscytująca, pełna zawirowań i nieprzewidywalnych zwrotów akcji podróż, a punktem docelowym jest dorosłość. To historia o tym, że młodość to bolesny czas buntów i poszukiwań, ale także okres, w którym kształtują się marzenia i cele, a te mają wpływ na to kim stajemy się jako dorośli. To także opowieść o sile i znaczeniu komunikacji. Niezależnie od tego, w jakim punkcie swojego życia jesteśmy. 

KLAUDIA – Kornelia STRZELECKA
MARTA – Iga KREFFT

MATI- Adam ZDRÓJKOWSKI / Kacper SASIN

ELIASZ – Patryk CEBULSKI

ŁUKASZ– Jan WIETESKA / Filip ORLIŃSKI

NAUCZYCIELKA – Magdalena KUMOREK

 

Scenariusz: Joanna KOWALSKA

Reżyseria: Piotr RATAJCZAK

 

Scenografia: Marcin CHLANDA

Kostiumy: Katarzyna SOBOLEWSKA

Muzyka: Piotr ALEKSANDROWICZ

Choreografia: Aneta JANKOWSKA

rozwiń opis
Klub Niepokornych
11 października 2024 20:00
Sala Widowiskowo - Koncertowa MUZA
Sosnowiec
DO GÓRY