Znajdź wydarzenia w Twojej okolicy:

lub wybierz miasto z listy

Dobry wieczór Państwu

Dobry wieczór Państwu

Zapraszamy na autoironiczny spektakl stworzony przez Krzysztofa Maternę. Artysta ustosunkowuje się do otaczającej nas głupoty medialnej. Ironiczny występ, na temat pseudo gwiazd i celebrytów, wzbogaci anegdotkami z życia estradowego.
W roli brawurowej asystentki wesprze go wybitna aktorka, Olga Bołądź. Jako przystało na stereotypową przedstawicielkę młodego pokolenia, jej wiedza o świecie opiera się na Wikipedii i celebryckich ściankach.

Sam autor wspomina, że występ jest rzeczą autobiograficzną, ukazującą jego alter ego, człowieka, który przez ogromną część swojego życia był związany z estradą i telewizją. Przedstawia w nim swój stosunek do szeroko pojętych mediów, telewizji i celebrytów. Publiczność ma szansę dowiedzieć się, w jaki sposób jest przysłowiowo „nabijana w butelkę” i jak naprawdę wygląda show-biznes. To satyryczne wydarzenie ma w sobie nieco goryczy, ponieważ Krzysztof Materna ubolewa nad tym, jakiej degradacji uległo to środowisko.

„Nie mogę pogodzić się z miałkością, sposobem traktowania telewidza jako idioty, niskim gustem różnych przedsięwzięć nam serwowanych. Nie chcę, by osoby, które nie zasługują na to, by były hołubione, stawały się gwiazdami, podczas gdy prawdziwe gwiazdy nie mają tego statusu i mieć nie będą. Nie podoba mi się to, że tandetna rozrywka zawłaszczyła edukację, kulturę i wszystkie inne sfery życia” - Krzysztof Materna, autor i reżyser spektaklu „Dobry Wieczór Państwu".

Kup bilet i samodzielnie oceń współczesne środowisko medialne.

rozwiń opis
Dobry wieczór Państwu
13 września 2024 19:00
Wadowickie Centrum Kultury
Wadowice
Dobry wieczór Państwu
27 września 2024 19:00
Śląski Teatr Impresaryjny
Ruda Śląska
Dobry wieczór Państwu
28 września 2024 19:00
Teatr Belfegor
Tychy
Dobry wieczór Państwu
29 września 2024 19:00
Pszczyńskie Centrum Kultury
Pszczyna
Dobry wieczór Państwu
13 października 2024 18:00
Wodzisławskie Centrum Kultury
Wodzisław Śląski
DO GÓRY